logo ecdl Polska logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem”

 

13 maja 2016 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem – eUmiejętności przepustką do…”. Celem konkursu było rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań informatycznych, szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie oraz zachęcenie do wspólnej, edukacyjnej zabawy, jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce. W każdej edycji konkursu uczniowie z całej Polski realizują zadania związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Tegoroczna edycja pod hasłem „E-umiejętności przepustką do….”  polegała na rozwinięciu tej myśli w formie tworzenia krótkiego filmu przez uczestników konkursu. Z nadesłanych prac jury konkursu dopuściło do ostatecznej rywalizacji 70 filmów, dostępnych na kanale:

https://www.youtube.com/channel/UCUmA8XTW7brH2M6YRIymUcA/videos?live_view=500&flow=grid&view=0&sort=dd

Spośród opublikowanych 70 filmów wyłonieni zostali laureaci i przyznane specjalne wyróżnienia:

SZKOŁY PODSTAWOWE

1 MIEJSCE Jan Grunert – Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima

2 MIEJSCE Katarzyna Sobkowicz – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego

3 MIEJSCE Piotr Sowa – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego

3 MIEJSCE Julia Dobranowska – I SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA STO

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

1 MIEJSCE Piotr Osada – Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi

2 MIEJSCE Mikołaj Rypeść – Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego

3 MIEJSCE Cezary Orłowski – Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

WYRÓŻNIENIE Filip Spychała – Gimnazjum nr 29 im. Charled de Gaulle’a w Poznaniu

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1 MIEJSCE Tomasz Preizner – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu

2 MIEJSCE Anna Jędruszczak – Zespół Szkół nr 7 w Koszalinie

3 MIEJSCE Karolina Kisiel – Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie

 

Nagrodę Internaty – film o id 042, autorstwa Mateusza Szwed z Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Film uzyskał 1023 lajków.

Nagrodę Najaktywniejszego Nauczyciela – Pani Grażyna Chmielewska i Pan Kazimierz Lisiecki

Nagrodę Najaktywniejsza Szkoła – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego w Warszawie

 

Dodatkowo wyróżniono:

KATEGORIA – Współpraca i współdziałanie – Elżbieta Boroszko ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

KATEGORIA – Nietypowe rozwiązania filmowe – Maksym Piętak z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Puławach

KATEGORIA – Promocja regionu – Julia Zając z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

KATEGORIA – Promocja regionu – Piotr Osada z Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

KATEGORIA – Realizacja pasji – Joanna Zabielska z Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

KATEGORIA – Realizacja pasji – Maksymilian Marcinkowski ze Szkoły Podstawowej Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego

Cała inicjatywa odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, którego obchody trwają od końca lutego do czerwca 2016 r. Od wielu lat wydarzenie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne we współpracy z licznymi partnerami rządowymi i pozarządowymi przy wsparciu administracji państwowej, Parlamentu oraz licznych organizacji pozarządowych, firm oraz mediów publicznych.