ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

e-Citizen

e-Citizen

Komputery oraz Internet są obecnie częścią naszego codziennego życia i wszyscy odczuwamy potrzebę używania ich do rozwiązywania prostych codziennych zadań.

Internet to nie tylko wartościowe narzędzie komunikacji i znajdowania informacji.

Coraz więcej organizacji i urzędów państwowych korzysta z Internetu, zarówno udzielając informacji, jak i realizując swoje usługi. W tej sytuacji osoby, którym brak umiejętności posługiwania się Internetem, są skazane na utrudnienia.

Wśród nas wciąż są ludzie, którzy nie potrafią sprawnie posługiwać się Internetem. Dlatego każdy kto zna chociaż jedną osobę, która nie używa jeszcze Internetu lub używać go nie potrafi, powinien polecić jej e-Citizen. To idealne rozwiązaniem dla takiej osoby.

e-Citizen (w wersji polskiej e-Obywatel) jest doskonałym certyfikatem, ponieważ pozwala użytkownikowi poznawać Internet bez posiadania uprzedniej wiedzy informatycznej.

e-Citizen został zaprojektowany tak, aby pomagać użytkownikom wykorzystywać Internet w maksymalnym stopniu poprzez wyjaśnienie reguł jego działania oraz pokazanie jak można go wykorzystywać w wielu zastosowaniach. Zawiera tematykę dotyczącą załatwiania spraw urzędowych, znajdowania informacji, robienia zakupów, a także komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu.

Czym jest i do kogo skierowany jest program e-Citizen?

  • e-Citizen jest certyfikatem specjalnie opracowanym dla osób z bazową wiedzą z zakresu komputerów i mechanizmów Internetu.
  • e-Citizen skierowany jest do wszystkich, niezależnie od statusu, wykształcenia, wieku, zdolności lub umiejętności. Przed przystąpieniem do tego programu pożądana jest jednak umiejętność posługiwania się myszą i klawiaturą.
  • e-Citizen może być także skierowany do młodzieży, pokazując jak dobrze wykorzystywać Internet podczas nauki szkolnej i przygotowywaniu się do lekcji.
  • e-Citizen to doskonała propozycja dla osób obawiających się komputera, ponieważ pozwala użytkownikowi poznawać Internet bez wcześniejszej wiedzy informatycznej.
  • e-Citizen pozwala zapoznać się z obsługą komputera na poziomie pozwalającym na przechowywanie i odnajdowanie informacji i nawiązanie połączenia z Internetem.
  • e-Citizen został zaprojektowany tak, aby pomagać użytkownikom wykorzystywać maksymalnie Internet poprzez wyjaśnienie reguł jego działania oraz pokazanie jak może być użyty do wielu zastosowań.

Koordynator Produktu e-Citizen

Elżbieta Bowdur

e-mail: elzbieta.bowdur@ecdl.pl

schemat MODUŁÓW

Moduły EPP

 
 
 
 
 

certyfikat3

WZÓR CERTYFIKATU

certyfikat