ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Aktualności

Kolejni uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 33 z Krakowa z certyfikatami ECDL!

Szkoła Podstawowa Nr 33 jest Laboratorium ECDL od 2008 roku. Uczniowie od lat realizują program przygotowujący do egzaminów, które są jednocześnie potwierdzeniem kompetencji cyfrowych. Kończąc szkołę trzymają w rękach certyfikat potwierdzający zdanie 7 modułów.
Gratulujemy wszystkim!

https://sp33krakow.blogspot.com/2019/10/klasa-z-ecdl.html

______________________________________________________________________________________________________

KLASA z ECDL we wszystkich klasach I w Computer Collage w Koszalinie!

http://www.cc.edu.pl/files/9815/2820/6026/Program_Klasa_ECDL_LO.pdf


KLASA z ECDL – Warto obejrzeć – Malta 2017 https://www.facebook.com/ecdlfoundation/videos/10155557719868854/ 


PROGRAM NAUCZANIA Z INFORMATYKI

W zakładce Materiały Dydaktyczne pojawił się Własny Program z Informatyki dla klas pierwszych technikum, opracowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, poszerzony o treści wynikające z sylabusów ECDL.


O KLASIE z ECDL w N@uczycielu

Polecamy ciekawy artykuł na temat Programu KLASA z ECDL – N@uczyciel nr 5/2016

Dowiesz się:

– dlaczego warto dołączyć do Programu,
– jak dołączyć do Programu KLASA z ECDL,
– jakie korzyści będzie miał uczeń, nauczyciel oraz szkoła dzięki przystąpieniu do Programu.


KLASA Z ECDL w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach

Dzięki współpracy Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach z Oddziałem Małopolskim Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w szkole realizowany jest Projekt KLASA z ECDL.Program nauczania informatyki w klasie 3B jest tak skonstruowany, by uczniowie mogli w pełni przygotować się do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie podstawowych umiejętności cyfrowych (komputerowych). Aby uzyskać certyfikat uczniowie musieli zdać zewnętrze egzaminy w czasie trzech lat nauki, ze znajomości m.in. podstaw pracy z komputerem, podstaw pracy w sieci, przetwarzania tekstu czy arkusza kalkulacyjnego. Podziękowania dla Macieja Jakubowskiego, członka Oddziału Małopolskiego i egzaminatora ECDL, za włączenie się w program Klasa z ECDL.

http://www.edukacja.andrychow.eu/placowki/zespoly-szkol/zespol-szkol-samorzadowych-w-roczynach-133/aktualnosci/egzaminy-ecdl-3080/

13 maja 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Andrychowie Burmistrz Tomasz Żak oraz Beata Chodacka, wiceprezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego wręczyli uczniom klasy 3B Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach certyfikaty ECDL. Klasa jako jedna z czternastu objętych patronatem Oddziału Małopolskiego realizowała rozszerzony program nauczania informatyki pod okiem nauczyciela Magdaleny Kubalki-Pluty.

Julia Winiarczyk, Bartosz Fraś, Patryk Hatala, Szymon Nowak, Jakub Wykręt i Krystian Zmiertka to pierwsi uczniowie z certyfikatem ECDL.

http://www.edukacja.andrychow.eu/placowki/zespoly-szkol/zespol-szkol-samorzadowych-w-roczynach-133/aktualnosci/nasi-uczniowie-z-europejskimi-kompetencjami-3255/


Kto jest twórcą logotypów do projektu KLASA z ECDL?

Interesująca inicjatywa KLASA z ECDL została po raz pierwszy ogłoszona podczas XI Konferencji pt. „Interaktywna edukacja”, która odbyła się 19 listopada 2015 r. w Katowicach, w ramach corocznie organizowanych konferencji „Technologie informacyjne w społeczeństwie wiedzy im. dr. Janusza Trawki”.

Na pomysł stworzenia logotypów do projektu KLASA z ECDL wpadły trzy pełne pomysłów kobiety – Elżbieta Bowdur, Marta Zawadzka i Agnieszka Heba. Pomysł polegał na tym, aby „na żywo”, podczas trwania konferencji, uczniowie Technikum nr 4 z Bytomia, których grafiki komputerowej uczy Marta Zawadzka, stworzyli projekty logotypów, spośród których zostanie wybrany jeden. Projekty jednak okazały się na tyle ciekawe, że Ogólnopolski Koordynator ECDL Pan Jacek Pulwarski zaproponował, aby wybrać więcej logotypów.

Wybór był trudny, ale to, co oglądacie na stronie http://ecdl.pl/klasy-z-ecdl/ jest autorstwa uczniów:

  1. Katarzyny Lesz
  2. Szymona Łachety
  3. Szymona Łachety
  4. Żanety Koszczol

Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami oraz otrzymali vouchery do bezpłatnego zdobycia certyfikatu ECDL – S4 Edycja obrazów. Wszyscy zdali egzaminy bardzo dobrze, a certyfikaty zostały wręczone podczas Dnia Grafika organizowanego corocznie w Technikum nr 4 w Bytomiu.