ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

12 października 2017 r. zapraszamy na CodeBook do Chorzowa!

 

Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI) włącza się aktywnie w akcję CodeWeek 2017 – Europejski Tydzień Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydarzenia, które odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, także w Polsce, mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Akcja CodeWeek pokazuje, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych. Niezależnie od wieku, wykształcenia i płci każdy może się go nauczyć. A umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy.

Zapraszamy wszystkich chętnych 12 października do Satrochorzowskiego Domu Kultury, gdzie w ramach CodeWeek spotkamy się na imprezie „CodeBook – CodeWeek – programowanie bez komputera”. W partnerstwie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenie KISS organizuje niezwykłe wydarzenie. Drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zmierzą się w turniejach kodowania (kodowanie na macie edukacyjnej, programowanie kolorami – OzoBot, gra planszowa CodeBook). Drużyny wystartują w trzech kategoriach: Szkoła podstawowa – klasy 1-3, Szkoła podstawowa – klasy 4-6 oraz szkoła podstawowa klasa 7 i klasy 2 i 3 gimnazjum. W organizacji pomagać nam będą nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół SRKAK w Chorzowie – 12 października, w godz. 11 – 15.30.

Warto wziąć udział w wydarzeniu, gdyż czeka na Was nie tylko świetna zabawa, ale nagrody ufundowane przez PTI. Między innymi są to Vouchery na bezpłatne egzaminy certyfikatu ECDL S10 Podstawy Programowania  – nowy moduł certyfikacji ECDL. Polecamy go zwłaszcza szkołom, które uczestniczą w programie „KLASA z ECDL”.

Aby zgłosić się do udziału prosimy o maila biuro@kiss.pl lub elzbieta.bowdur@ecdl.pl

Liczba miejsc ograniczona. Plakat do pobrania.

Zapraszamy! Koduj z nami, a my uczynimy to dla Ciebie prostszym 😊