ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Dni interaktywne

 

Przełom lutego i marca 2016 roku upłynął w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach pod hasłem „Dni Interaktywnych”. Celem wydarzenia była popularyzacja aktualnych trendów w informatyce, a patronat na całością objęło Polskie Biuro ECDL. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli Dyrektor Szkoły Tomasz Guliński oraz Ewa Szpot nauczycielka informatyki i matematyki.

Młodzież miała okazje uczestniczyć w szeregu ciekawych imprez. Zorganizowano warsztaty z programowania urządzeń mobilnych z systemem Android, tworzenia zdjęć 3D, sterowania komputerem bez użycia klawiatury i myszki. Można było sprawdzić swoje umiejętności językowe w aplikacji http://lyricstraining.com/ . Odbył się Turniej Gier Komputerowych, w ramach którego uczestnicy mogli zmierzyć się ze sobą w grach: FIFA, League Of Legends, Counter Strike oraz „Konkurs wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu” oparty na sylabusie ECDL IT Security. Pytania konkursowe zostały udostępnione uczestnikom w aplikacji http://quizizz.com na okres jednego tygodnia, dzięki czemu każdy miał możliwość wielokrotnego rozwiązywania testu poprawiając swój wynik i wiedzę z tej bardzo ważnej dziedziny.

Nagrody w Turnieju i Konkursie ufundowało Polskie Biuro ECDL oraz Rada Rodziców przy ZSP Przygodzice. Najlepsi otrzymali vouchery na egzamin ECDL oraz upominki w postaci akcesoriów komputerowych i gadżetów ECDL.

Impreza okazała się ogromnym sukcesem i na pewno w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja.

Więcej na https://www.facebook.com/zsp.cku.przygodzice/ oraz www.zspprzygodzice.com