ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

ECDL na II Gorzowskich Targach Edukacyjnych

 

16 lutego 2016 r. w Hali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się II Gorzowskie Targi Edukacyjne „CO DALEJ GIMNAZJALISTO?”

Po raz kolejny organizatorami przedsięwzięcia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, oraz Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej-Karamać w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat w/w wydarzenia objął Pan Prezydent Miasta Pan Jacek Wójcicki, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, natomiast patronem medialnym będzie Telewizja Polska oddział Gorzów Wielkopolski oraz Radio Gorzów.

Pani Ewa Sumowska, Koordynator Regionalny ECDL Regionu Poznań, uczestniczyła w targach. Do certyfikowania umiejętności komputerowych zachęcała poprzez m.in. organizowanie konkursów z nagrodami dla uczniów, rozmowy z nauczycielami szkół, przedstawicielami władz i mediów. Po zakończeniu targów miało miejsce spotkanie z egzaminatorami ECDL w restauracji Bella Toscana na urokliwych bulwarach nad Wartą. W wyjątkowo „smacznej” atmosferze omawiano ecdl-owe problemy w towarzystwie Pani Prodziekan Wydziału Techniczego PWSZ dr inż. Aleksandry Radomskiej Zalas i dr Wojciech Sysło. Zaplanowane zostały zasady udziału i wspólny wniosek o patronat Polskiego Biura ECDL nad konferencją „Cywilizacyjne wyzwana informatyki”.

Niniejszym dziękuję Panu Arkadiuszowi Stawczykowi za czas poświęcony na reprezentowanie ECDL na stoisku z materiałami informacyjnymi.

Ewa Sumowska ewa.sumowska@ecdl.pl, Koordynator Regionalny ECDL