ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Edukacja z Panem T.I.K-iem – ARCHIWUM

 

 


5 edycja„Edukacja z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”

V Edycja konkursuW konkursie należało graficznie przedstawić, w jaki sposób urządzenia mobilne (telefony komórkowe, smartfony, tablety) mogą być przydatne w nauce oraz w rozwijaniu własnych zainteresowań.

Które, z bezpłatnych aplikacji na urządzenia mobilne warto wykorzystać? Wpłynęło 906 projektów, wiele z nich Jury oceniło bardzo wysoko.Najlepsze pomysły trafiły na okładki zeszytów szkolnych. 13000 tysięcy zeszytów z okładkami zaprojektowanymi przez uczniów zostało rozesłanych do szkół.

Zapraszamy na stronę konkursu http://konkurs2015.ecdl.pl/


4 edycja„Edukacja z Panem T.I.K-iem – Pomyśl zanim wrzucisz, dbaj o swoją tożsamość” 2014 rok

2014LOGOKonkurs polegał na stworzeniu historyjki przestrzegającej przed nierozważnym umieszczaniem informacji w sieci, udostępnianiem zdjęć i skutkach takiego postępowania. Konkurs był poprzedzony rozpropagowaniem materiałów dydaktycznych poruszających tę tematykę. Zamiarem organizatorów było szerzenie wiedzy na ten temat nie tylko wśród uczniów, ale także wśród ich rodziców. Zgłoszono 1472 prace. Nagrodzeni zostali uczniowie, najaktywniejsi nauczyciele i ich szkoły. Konkurs promowało konkursowe logo autorstwa Piotra Kalinowskiego. Uczniowie otrzymali oprócz super nagród rzeczowych, pamiątkowe gadżety w postaci owieczek, piłek, płaszczy przeciwdeszczowych. Po konkursie powstała druga Mobilna Galeria Prac a także biuwary z kalendarzem na 2015 rok i pracami uczniów, które trafiły do partnerów konkursu, władz lokalnych oświatowych, sponsorów, szkół.

Zapraszamy na stronę konkursu http://www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl/


3 edycja – „Edukacja z Panem T.I.K.-iem – Bezpieczny w sieci, powiedz to innym” 2013 rok

2013LOGOMłodzież miała za zadanie zaprojektować koszulkę T-shirt, na której w sposób graficzny należało pokazać oprócz korzyści jakie niesie Internet , także zagrożenia związane z Internetem oraz sposoby bezpiecznej pracy w sieci. Najciekawsze prace zostały wykorzystane do stworzenia koszulek i rozesłane do szkół. W oparciu o prace konkursowe powstała Mobilna Galeria Prac, którą można było nieodpłatnie zamówić do swojej szkoły, na swoją edukacyjną imprezę, wystawić podczas konferencji czy spotkania z nauczycielami. Oprócz nagrodzonych autorów najciekawszych prac, zostali nagrodzenia także najaktywniejsi nauczyciele i szkoły. Konkurs dorobił się swojego loga oraz swojej maskotki – misia. Zgłoszono 907 prac konkursowych.

Nagrodzone prace oraz wiele informacji o samym konkursie można zobaczyć pod adresem http://www.bezpiecznywsieci.ecdl.pl


1edycja2 edycja„Edukacja z Panem T.I.K-iem – Internet ułatwia życie” 2012 rok

Należało stworzyć film pokazujący, jak Internet może ułatwiać codzienne życie człowieka – ucznia, rodzica, pracownika itd.. Rozdanie nagród poprzedziła projekcja filmu reklamującego konkurs, jaki nakręcili uczniowie gimnazjum 49 w Warszawie. Napłynęło około 180 prac.

Finał jak poprzedniego roku miał miejsce w Zamku Ujazdowskim.

Informacje o konkursie znajdują sie pod adresem http://www.ecdl.com.pl/konkursiuz/


1pantik1 edycja„Przygody Pana T.I.K-a- przewodnik multimedialny” 2011 rok

Na potrzeby tego konkursu powstał wizerunek Pana T.I.K-a autorstwa Pauliny Sobolewskiej, która wygrała konkurs dla plastyków, właśnie na wizerunek tej postaci. Uczniowie mieli za zadanie, wykorzystując wizerunek Pana T.I.K-a (mogły go modyfikować), stworzyć komiks, baner na stronę www lub film pokazujące jak technologia wkracza w życie współczesnego młodego człowieka w szkole i w domu. Napłynęło około 130 prac.

Finał konkursu miał miejsce w Zamku Ujazdowskim, na którym prezentowane zostały prace konkursowe a także film pt. „Historia gier komputerowych” autorstwa gimnazjalisty – jako dodatkowa atrakcja.