ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

I edycja Szkolnego Konkursu Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu

 

Za nami historyczna I edycja Szkolnego Konkursu Informatycznego, która odbyła się 23 maja w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu.
Do konkursu zgłosiło się 64 uczniów.

Po zmaganiach z pytaniami zamkniętymi, wyłoniona została najlepsza dwunastka, która próbowała swoich sił w finale skupionym wokół problemów algorytmicznych rozwiązywanych za pomocą komputera.
Finał był poprzedzony webinarium z Aleksandrą Sosnowską w Cisco Polska, która przedstawiała technologię WiFi 6 w zestawieniu z urządzaniami sieciowymi Catalyst.

Tytuł najlepszego informatyka w ZST w 2019 roku wywalczył Adam Larnet z klasy 2A.

Podziękowania za zaangażowanie w konkursie kierujemy do Polskiego Biura ECDL, firmy Cisco, Wydawnictwa Helion, kina Cinema3D oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych, którzy ufundowali wspaniałe nagrody dla naszych finalistów.
Wśród nagród znalazły się bilety do kina, książki informatyczne, vouchery na egzaminy z programowania ECDL, zestawy Arduino i inne.

 

Zwieńczeniem konkursu będzie czerwcowa wycieczka do Wrocławia na zaproszenie Cisco Polska, podczas której 12 finalistów będzie uczestniczyło w całodniowej konferencji Commercial RoadShow poświęconej rozwiązaniom sieciowym.

W imieniu Organizatorów,
Szymon Wilk