ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

III EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO PROMUJĄCEGO IDEĘ ECDL W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

 

W dniu 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego promującego ideę ECDL, która miała miejsce 24 marca 2017r. Szkoła po raz trzeci była organizatorem konkursu, który odbywał się po patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W tym roku konkurs związany był z Dniami Otwartymi ECDL 2017. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Polegał na wykonaniu zadań z określonego działu wiedzy, który jest jednym z modułów zaliczanych w trakcie certyfikacji ECDL BASE. III edycja Konkursu obejmowała zagadnienia związane z arkuszem kalkulacyjnym (Excel). Stanowi to odpowiednik MODUŁU B4 certyfikacji BASE.

 

 

W tym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów z 4 szkół:

– Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim pod opieka Pani Sylwii Grabskiej
– Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim pod opieka Pani Ireny Dudkiewicz
– Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, którą przygotował do konkursu Pan Tomasz Grynkiewicz
– dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 16, które przygotowywali Pani Sylwia Cygan oraz Pan Albert Hodorowicz

Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 16 w składzie: Martyna Sikorska, Piotr Litych i Jakub Morawski; miejsce 2. zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z Piotrkowa Trybunalskiego w składzie: Natalia Sońta, Remigiusz Tomecki, Michał Woźniak. Na 3. miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Jakub Justyna, Bartłomiej Kabziński i Łukasz Sarleja. Na kolejnych pozycjach znalazła się Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 1 którą reprezentowali: Dawid Lisman, Filip Grabski i Mikołaj Urbaniak oraz drugi zespół z naszej szkoły w składzie: Wiktor Grzywacz, Patryk Bartnicki i Alexander Supady.

Miło nam, że także w zestawieniu indywidualnym najlepszym okazał się (po raz drugi) uczeń naszej szkoły – Piotr Litych. Drugie miejsce zajęła Martyna Sikorska, a trzecie Jakub Justyna ze Szkoły Podstawowej nr 8. Tylko jednym punktem miejsce na podium stracił Kuba Morawski, który zajął ostatecznie 4. miejsce.

Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak też wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom!
Serdeczne podziękowania są dla firmy Kaufland za ufundowanie nagród rzeczowych oraz Pani Beaty Ostrowskiej Koordynatora Regionalnego ECDL oraz Centrum Egzaminacyjnego ECDL przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej za przekazanie voucherów na egzaminy dla 3 uczniów oraz pozostałych upominków – gadżetów ECDL dla uczestników konkursu.