ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Konkurs CHIPSET z ECDL-em

 

23 lutego 2017 roku w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie odbył się finał VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET. Techniczne Zakłady Naukowe jako organizator VII edycji Konkursu nawiązały współpracę z Polskim biurem ECDL Polska. Certyfikaty ECDL odgrywają bardzo ważną role w budowie społeczeństwa informacyjnego, potwierdzają posiadane kompetencje oraz zwiększają szanse na rynku pracy w Europie i na świecie.

Z grona 220 uczestników konkursu do drugiego etapu rywalizacji zakwalifikowało się 40 młodych adeptów informatyki. Finał konkursu składał się z dwóch części. W pierwszej teoretycznej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 20 zadań w czasie 30 min., a w drugiej praktycznej do wykonania były dwa zadania. Po 90 minutach rywalizacji wyłonieni zostali laureaci Konkursu.  Zwycięzcami VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET zostali Jakub Kwaśny i Mateusz Kucharczyk pod opieką Pana Bartłomieja Antczaka z Zespołu Szkół w Przystajni, drugie miejsce zajęli Adrianna Gocyla i Mikołaj Sykuła pod opieką Pana Pawła Włodarczyka z Gimnazjum nr 1 im. JP II w Koziegłowach, a trzecie miejsce przypadło w udziale Dawidowi Augustynowiczowi i Patrykowi Olszewskiemu pod opieką Pani Julity Francik z Zespołu Szkół im. St. Ligonia w Truskolasach. Pełna lista wyników konkursu jest na stronie http://tzn.edu.pl/konkurs/wyniki8.php.

W oczekiwaniu na wyniki Konkursu uczestnikom zaprezentowana została prezentacja kierunków kształcenia Technicznych Zakładów Naukowych, następnie głos zabrał gość specjalny konkursu Pani Elżbieta Bowdur koordynator regionalny ECDL Polska, która przedstawiła zebranym finalistom i opiekunom strukturę certyfikatów ECDL, korzyści, jakie dają certyfikaty ECDL oraz opowiedziała o najnowszej inicjatywie PTI – KLASA z ECDL.

Zwycięzcy Konkursu oraz nauczyciele obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez CENTRUM EGZAMINACYJNE ECDL KISS z Katowic, Radę Rodziców Technicznych Zakładów Naukowych oraz wydawnictwo WSiP.

bow5 bow4 bow3 bow2 bow1