ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Konkurs Fundacji ECDL – Polak zwyciężył!

 

W roku 2016 Fundacja ECDL zorganizowała po raz drugi  konkurs dla młodzieży z całego świata w wieku 13-21 lat na 15 sekundowy filmik wykonany za pomocą smartfonu pt. „Jak ECDL pomógł mi w nauce”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac ze wszystkich kontynentów. Zwycięzcą konkursu został Patryk Grenczyk – uczeń klasy II Technikum nr 4 w Bytomiu. Nauczycielem grafiki komputerowej, który był opiekunem pracy jest pani Marta Zawadzka. Dyrektorem Szkoły – pani Beata Kołodziejczyk. Zwycięzcą pierwszej edycji tego konkursu w roku 2015 został również Polak, Marcin Orecki, uczeń Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie.

Nagrodę laureat otrzymał z rąk pana Jakuba Christopha, Dyrektora ds. Europy Fundacji ECDL, który specjalnie w tym celu przyjechał do Polski. Na ceremonii wręczenia był także obecny Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego Prof. Marian Noga, Ogólnopolski Koordynator ECDL pan Jacek Pulwarski oraz Śląski Koordynator ECDL pani Elżbieta Bowdur.

Uroczystość odbyła się w dniu 15.04.2016 w Sali Złotej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, z udziałem Wicewojewody Śląskiego pana Mariusza Trepki i Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Urszuli Bauer.

Podczas uroczystości, przedstawiciele PTI wręczyli Pani Urszuli Bauer, Śląskiej Kurator Oświaty List Intencyjny z zaproszeniem do współpracy w ruszającym obecnie w Polsce Projekcie „KLASA z ECDL”, skierowanym do szkół gimnazjalnych, polegającym na bezpłatnym wsparciu merytorycznym dla uczniów i nauczycieli informatyki, w zdobywaniu kompetencji cyfrowych na poziomie europejskim. Tym samym projekt „KLASA z ECDL” został zainaugurowany w woj. Śląskim.

Relacja na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach.