ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Spotkanie egzaminatorów ECDL 18.10.2018r w Szczecinie

 

W dniu 18 października 2018 roku, w klubie „EliteSport Club” w Mierzynie pod Szczecinem odbyło się spotkanie egzaminatorów ECDL, nauczycieli informatyki oraz członków Oddziału Zachodniopomorskiego PTI. Finałem spotkania był turniej strzelecki o puchar Prezesa Oddziału. Ale zanim do tego doszło…

Rozmawialiśmy nt. nowego modułu S11 ECDL RODO, wpisie do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji „Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy”, programie „Klasa z ECDL”. Dodatkowo zostaliśmy zaznajomieni z problematyką stasowania przepisów dyrektywy „ACTA 2” ze szczególnym uwzględnieniem problemów występujących w informatyce. Prezes OZP nie zapomniał także o 70-leciu informatyki w Polsce.

Po części merytorycznej, racząc się przygotowanym poczęstunkiem, rozmawialiśmy w kuluarach na wcześniej poruszane tematy. Po takim wzmocnieniu rozpoczęła się walka na strzelnicy. Najpierw wypróbowaliśmy różne modele broni, po czy zaczęła się finałowa rozgrywka. Niestety, na podium zawodów stanęli członkowie oddziału a egzaminatorzy, pomimo bojowego nastroju, musieli zadowolić się dalszymi miejscami. Myślę, że po indywidualnych treningach w kolejnych zawodach będzie lepiej.

Koordynator ECDL
Region Zachodniopomorski
Mirosław Zajdel