ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

Spotkanie egzaminatorów ECDL i sympatyków ECDL – 22-23 września 2017 – region POZNAŃ

 

Koordynatorka Ewa Sumowska na tegoroczne „co pół-roczne” spotkanie egzaminatorów ECDL zaproponowała program, który uwzględniał trening sprawności i dla umysłu i dla ciała.

Rozpoczęliśmy w Wyższej Szkole Bankowej 3-godzinnym szkoleniem z systemu informacji geograficznej. Pani Monika Grodecka, trenerka ESRI, przygotowała prezentację i warsztaty, które wyposażyły nas w elementarną wiedzę na temat GIS, oszołomiły możliwościami i pozwolą na dalszą eksplorację zagadnienia. W imieniu wszystkich uczestników bardzo dziękujemy!

Ekipa UNITED PAINTBALL była autorem grillowanej, smacznej kolacji, przy której do północy toczyliśmy „nocne Polaków rozmowy” na tematy wszelakie.

Nocleg przybysze z Kalisza, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Pleszewa i Wronek spędzili w gościnnych progach hoteliku B&B przy ul. Minikowo 10. Z pełnym przekonaniem możemy wszystkim polecić to miejsce.

W sobotę spotkaliśmy się na polu walki. Dzięki gwarantowanej scenariuszem opcji „trzy życia” po 1,5-godzinnych potyczkach mogliśmy przystąpić do kolejnego szkolenia.

 

 

Sobotnia, merytoryczna część spotkania dotyczyła dwóch problemów: druku 3D i rzeczywistości wirtualnej. Standardową salę wykładową zastąpiła wiata UNITED PAINTBALL. Problem druku 3D ilustrowały wydrukowane specjalnie na okoliczność XX-lecia ECDL gadżety. Wirtualne światy eksplorowaliśmy w pustynnych, gorących klimatach, co było dobrym antidotum na nieżyczliwą, rzeczywistą temperaturę pierwszego dnia jesieni. Dziękujemy Panu Marcinowi Majkowskiemu! Odpowiedzi na nasze wnikliwe pytania dawały świadectwo profesjonalizmowi i doświadczeniu naszego Gościa.

Rozstawaliśmy się z przeświadczeniem o wielkiej potrzebie takich spotkań i solenną deklaracją „do następnego razu”.

Najserdeczniej dziękuję za udział wszystkim uczestnikom (bardzo cieszy, że co roku jest nas więcej), ale w szczególności przedstawicielom władz Oddziału Wielkopolskiego PTI: wiceprezesowi, skarbnikowi i przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej

 

Ewa Sumowska

P.S. do zobaczenia w przyszłym roku!