ICDL ECDL logo Polskie Towarzystwo Informatyczne

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Polskie Biuro ECDL | ul. Solec 38 lok. 103 | 00-394 Warszawa | Województwo Mazowieckie | NIP: 522-000-20-38

VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Edukacja z Panem T.I.K-iem” w Gazecie Prawnej

 

10 maja br. Dziennik Gazeta Prawna opublikował artykuł poświęcony VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K-iem”.Konkurs organizowany jest wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Tematem konkursu jest Internet i praca w sieci. Celem konkursu jest propagowanie umiejętności komputerowych, zachęcenie do ich poszerzania zainteresowań informatycznych i zwrócenie uwagi na powszechną komputeryzację w naszym życiu, pokazanie, że umiejętności komputerowych stają się mocnym atutem każdego człowieka a wręcz są niezbędne w XXI wieku. Zadaniem uczniów było rozwinięcie w formie 1-minutowego filmu myśli „e-Umiejętności przepustką do …”. Film mógł zostać wykonany dowolną techniką i mógł przybrać dowolną formę artystyczną, z użyciem różnych środków wyrazu.

Konkurs wystartował 15.02.2016 r.

Prace konkursowe można było przesyłać do 13.04.2016 r.

70 najlepszych prac zostało opublikowanych i udostępnionych do głosowania w Galerii Filmowej

Od 19.04.2016 do 4.05.2016 można było głosować na najlepszy film, którego autor otrzyma Nagrodę Internauty za najwięcej zebranych lajków.

Jury Konkursu wyłoniło laureatów w ramach kategorii wiekowych: 1-3 miejsce Szkoła Podstawowa, 1-3 miejsce Gimnazjum, 1-3 miejsce Szkoły Ponadgimnazjalne + wyróżnienia.

Zakończenia Konkursu i rozdanie nagród nastąpi 13 maja 2016 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Dodatkową atrakcją dla nagrodzonych będą warsztaty „Światło i spojrzenie” oraz seans „Trzeci wymiar życia 3D” w Centrum Nauki Kopernik Planetarium.

 

Artykuł Dziennika Gazety Prawnej na stronie http://www.gazetaprawna.pl/patronaty/942397,finalowa-gala-vi-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-informatycznego-edukacja-z-panem-t-i-k-iem.html

Więcej szczegółów dotyczących Konkursu na stronie konkurs.ecdl.pl